دعای شب قدر

امسال از اول ماه مبارک رمضان توفیق داشتم و هر روز بعد نماز ظهر و عصر حدود نیم ساعت بیان احکام شرعی و نقل روایت از اهل بیت علیهم السلام داشتم. گرچه متأسفانه استقبال کم بود اما به هر حال توفیقی بود که نصیبم شده. روایات جلسه را از کتاب شریف کافی ج اول و از کتاب العقل و الجهل انتخاب کردم. روایت مفصلی از وجود مقدس باب الحوائج، امام موسی بن جعفر، علیه و علی آبائه و ابنائه السلام خطاب به هشام بن حکم وجود دارد که هر روز بخشی از روایت را برای مؤمنین مسجد میخونم. دیروز و امروز به این فقرات رسیدم که با توجه به نزدیکی لیالی قدر گفتم اینجا هم بیارمشون تا شاید عزیزان دعایی بکنند و مضمون این فقره از روایت را هم برای خود و هم برای این حقیر طلب کنن. عربی روایت را می‌نویسم ترجمه را دوستان تو نظرات لطف کنن بذارن.

یا هشام من أراد الغنى بلا مال ، وراحه القلب من الحسد ، والسلامه فی الدین فلیتضرع إلى الله عز وجل فی مسألته بأن یکمل عقله ، فمن عقل قنع بما یکفیه ، ومن قنع بما یکفیه استغنی ، ومن لم یقنع بما یکفیه لم یدرک الغنی أبدا . یا هشام إن الله حکى عن قوم صالحین : أنهم قالوا : ” ربنا لا تزغ قلوبنا بعد إذ هدیتنا وهب لنا من لدنک رحمه إنک أنت الوهاب ” حین علموا أن القلوب تزیغ وتعود إلى عماها ورداها .

به مؤمنین گفتم که اگه کسی بهتون بگه خدا عقلتون را کامل کنه ازش گله‌مند نشید و ازش تشکر کنید. از همه عزیزان در این ایام و لیالی التماس دعا دارم و دعایشان برای این حقیر اکمال عقل باشه که با کامل شدن عقل در حقیقت انسان به خیر دنیا و آخرت نائل می‌شود.

۶ نظرات

 1. سلام علیکم دستتون درد نکنه واقعا.دلمون روشن شد…خدا به شما توفیق روزافزون عنایت کنه در نشر معارف اهل بیت علیهم السلام. انشاالله
  ترجمه ی روایت :
  اى هشام کسى که ثروت بدون مال و دل آسودگى از حسد و سلامتى دین خواهد باید با تضرع و زارى از خدا بخواهد که عقلش را کامل کند زیرا عاقل به قدر احتیاج قناعت کند و آنکه به قدر احتیاج قناعت کند بى نیاز گردد و کسى که بقدر احتیاج قناعت نکند هرگز بى نیازى نیابد. اى هشام خدا از مردمى شایسته حکایت کند که آنها گفته اند (۸ سوره ۳) (((پروردگارا بعد از آنکه ما را هدایت فرمودى دلهاى مان را منحرف مساز و ما را از نزد خویش رحمتى بخشاى که تو بخشاینده اى))) چون دانستند که دلها منحرف شوند و به کورى و سرنگونى گرایند

 2. مستفیض شدیم !
  شما در تهران بودید چه تیمی می شدیمااااااااااااااااا

 3. دومین پست طولانی من زده شد !

 4. لذت بردم از این روایت خدا عقل همه ی ما رو کامل کنه

 5. عقل ما رو به حق این روز ها کامل بفرمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *