نتیجه مذاکرات

وعده داده بودم که نتیجه رفتن به مدرسه علی را براتون نقل کنم، همانطور که انتظار میرفت یکی از مدافعین اومده و نظر داده. من هم بدون هرگونه دخل و تصرفی تأییدش کردم. البته بارها گفته ام و بار دگر میگویم که منظور بنده معدود معلم متخلف هست و الا معلمین خدوم و زحمت کش، جای خود دارند و حق حیات بر گردن تک تک دانش آموزان دارند، همینجا جا داره از معلمین زحمت کش خودم که نقش بسزایی در راه و موقعیت فعلی بنده دارند، تشکر کنم، اگه زنده باشند براشون آرزوی طول عمر با عزت و افتخار دارم و در صورت فوت، از خداوند مهربان مغفرت و آمرزش را برایشان مسئلت دارم.

برگردیم به موضوع خودمون، امروز حدودای ساعت ۱۱ صبح رفتم به دبیرستان علی سری زدم، بعد از احوال پرسی، مدیر محترم، نامه علی را نشونم داد، نامه ای پر از حقوق بشر و حقوق دانش آموز 😀 البته متنش را خودش قبلاً برام خونده بود. پس از کلی تعریف و تمجید از ادب و شخصیت علی آقا، یه گلایه کردند و گفتند که دیروز، دبیر، ایشان را از کلاس بیرون کرده، البته قضیه چیز دیگری بود و علی بدون اجازه و برای نشان دادن اعتراض به رفتار زشت دبیر، کلاس را ترک کرده بود. این نکته را به مدیر گفتم و پس از تأکید بر عدم دفاع از فرزندم، خواستار بررسی برخورد معلم با دانش آموزان شدم و از مدیر خواستم که از سایر دانش آموزان هم وضعیت را بپرسد و اگر چنین است که علی میگوید، جا دارد به دبیر، تذکر جدی داده شود، زیرا در شأن مدرسه شما نیست که دبیر بد دهن و بد اخلاقی داشته باشید. بعد نام دانش آموزی را بردم که مورد تنبیه بدنی قرار گرفته و ضمن تأکید بر غیر شرعی و غیر قانونی بودن این عمل زشت، خواستار رسیدگی شدم. معاون مدرسه به کلاس آنها رفت و نماینده کلاسشان را به دفتر فرا خواند، با کمی تأخیر نماینده کلاس آمد و مدیر به ایشان گفت که پدر علی، مایل است جریان دیروز را از زبان شخص دیگری بشنود و شما لطفاً بفرمایید که جریان چه بوده؟ نماینده شروع به صحبت کرد، و گفت که اجازه بدهید به کمی عقب تر بر گردم و از حدودای اوایل سال، نقل کنم، جلسات اول این معلم بود که از درس پارسال از دانش آموزان میپرسید، یکی از دانش آموزان، نتوانست پاسخ دهد و ایشان، با کتاب به سرو صورتش زد. هفته قبل هم به علی توهین کرد و علی به ما اعلام کرد که اگر مجدداً توهین کند، ساکت نخواهد نشست و این خروج از کلاس، در پاسخ به توهین معلم، بوده است. مدیر از وضعیت معلم تعجب کرده و گفت که چرا قبلاً به من نگفتید؟ نماینده کلاس گفت که قبلاً هم گفته بودیم. پس از این صحبتها و دفاع قاطع نماینده کلاس، از علی، دیگر حرفی نماند. کمی نشستم و خداحافظی کردم، به یکی از معاونین که برای بدرقه همراه بنده خارج شده بود، گفتم که الحمد لله به خیر گذشت ولی درخواست جدی دادم که تذکر محکمی به معلم داده شود، چون اصلاً قابل قبول نیست که در دبیرستان علوم و معارف اسلامی، این گونه برخوردها، وجود داشته باشد، اگر مدرسه دیگری بود، مطمئن باشید که اینجا مراجعه نمیکردم و مستقیم شکوائیه ای به ادره مینوشتم.

نکته جالب: نماینده کلاس هم سن و سال علی است و هردو در یک روز به دنیا آمده اند، البته افکارشان ۱۸۰ درجه مخالف همدیگر است و باصطلاح رقابت شدیدی بین آنها وجود دارد. از طرفی، مدیر و معاونین، هیچ گونه شک و تردیدی در صداقتش ندارند، البته در صداقت علی هم شکی ندارند، لکن لازم است شاهدی، شهادت دهد، آن هم از جناح مخالف 😀

۴ نظرات

 1. با سلام
  شما صرفا با نگاه یک پدری که برای دفاع از فرزند رفته صحبت کردید و رفتار کردید.و قطعا مصلحت رو در نظر نگرفتید.خیلی مسائل رو در نظر نگرفتید و همون طور که به وضوح در متن شما دیده میشه یک پدر دلسوز که این فرزند رو خیلی دوست داره رفته به مدرسه .

  • والله چه عرض کنم؟
   شما از کیلومترها دورتر به خاطر تعصبی که بر روی قشر شریف معلم دارید، من را به هر چه میخواهید متهم میکنید.
   مدیر و معاونین مدرسه، که از نزدیک با بنده صحبت داشتند، نظر شما را ندارند.
   البته نمیشود دلسوزی و حمایت از فرزند را از پدری انتظار نداشت.

 2. حرف حق را باید زد چه از جناح راست باشی چه چپ!!علی هم با ماست به قول خودش راستی…
  درباره اون موضوع هم باید عرض کنم که اون نماینده کلاس در محضر مدیر و معاون چیزای دیگه هم گفت اون گفت که بنظرش علی کار درستی نکرده که وسط حرف دبیر پریده و گفته عَدالت.همین باعث بی نظمی تو کلاس میشه.اگه علی کاری نمیکرد دبیر که کاری به اون نداشت البته دبیر هم درست تذکر نداد.علی هم بی نظمی زیادی کرده.یک این که بی اجازه تو حرف دبیر پریده یکی دیگه هم بی اجازه کلاس رو ترک کرده.

  • خوب جناب بنده خدا (نماینده کلاس) 😀 مدیر از شما خواست جریان را بازگو کنید و نخواست که قضاوت کنید و بگید که مقصر کی هست.
   من قبول دارم علی اشتباه کرده و حرفی در این نیست. اما همه شما باید تلاش کنید که با معلمان بد دهن و بی ادب مبارزه کنید. این جور افراد شایستگی تدریس در صدرا را ندارند، البته ان شاء الله این دبیر محترم اینطور نباشد و در اثر عصبانیت چیزی گفته و دیگه تکرار نمیکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *