ماشین جدید

در پی گرانیها و تورّم بی سابقه و کم شدن قدرت خرید، من ماندم و سمند مدل ۸۸ درب و داغون.
سال ۱۳۹۴ خریدمش ۱۶ میلیون و ۵۰۰ تومان، الان همینطوری نزدیک ۱۰۰ میلیون میبرن اما با این افزایش قیمت، سودی عایدم نمیشود و نمیتوانم با این مبلغ حتی یک پراید تمیز و سرحال بخرم.
ایام نوروز ۱۴۰۱ که محمد و علی از قم اومده بودن، طرحی دادند برای فروش سمند و خرید ماشین جدید اما چون مستلزم هزینه بوده و باید مدتی بدون ماشین میموندم، قبول نکردم. از طرفی امید به ارزان شدن ماشین داشتم که برعکس، روز به روز گرانتر شد و میرفت که کلا آرزوی تعویض ماشین را به گور ببرم.?دیروز محمد زنگ زد و گفت که داره میاد خوزستان، قبلش حرفایی در باره ماشین و تعویضش زده بود اما خیلی جدی نگرفتم، امروز اومد رامهرمز و مستقیم درب حوزه، زنگ زد و رفتم پیشش، دیدم یک تیبای تر و تمیز زیر پاش هست، بعد سلام علیک، سوئیچ ماشین را داد و گفت این مال شماست، با سمند عوض میکنم.?
اظهار نگرانی از قیمت و هزینه کردم و … گفت شما فقط سمند را بده، دیگه با هم حسابی نداریم. ?
آری اینچنین بود که بنده صاحب ماشین مدل ۱۴۰۱ شدم و الا مثل مردم مستضعف بی پولی که مدتها تو صف ثبت نام سایپا و ایران خودرو، میلیاردی پول بلوکه میکنن نبودم و بدون نوبت، ماشین گیرم اومد.?
البته واقعیت تلخی ورای این اتفاق شیرین هست و اون این است که بنده سالها سمند سوار میشدم و درست است که تیبای صفر کیلومتر الان سوار شدم اما مثل این است که اسب پیری را با الاغ جوان و سرحالی عوض کرده باشم.?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *