دعوتی در دار المومنین

شهرستان شوشتر، از قدیم به عنوان دارالمومنین معروف بوده است که انصافاً اسم با مسمایی است، همیشه شخصیتهای بزرگ علمی و معنوی در آن دیار سکونت داشته وبا وعظ و ارشاد مردم، زمینه رسوخ روح ایمان را در میان عموم اهل شهر، ایجاد کرده اند، با اینکه در سالهای اخیر و به خاطر مهاجرتهای بسیاری که انجام گرفته، بافت سنتی شهر دچار دگرگونی بسیاری شده، لکن هنوز آثار تدین و تقدس در آن شهر، مشهود است. امروز باتفاق حضرت آیت الله سید طیب موسوی و عده ای از طلاب، در منزل یکی از طلاب مدرسه، که ساکن شوشتر هستند، دعوت بودیم، به دلیل وسعت و جادار بودن، خانه پدر بزرگ این طلبه، محل صرف ناهار در نظر گرفته شده بود، پدر بزرگ این طلبه اتفاقاً همریش آیت الله موسوی هست و پیر مرد بسیار خوش برخورد و بشاشی بود، به گونه ای که هر کسی در اولین برخورد، شیفته او میشد. برنامه دعوتی، دو روزه بود، و قرار بود که فردا منزل یکی دیگر از طلاب باشد، البته همونطور هم اجرا گردید، لکن بنده همراه آیت الله موسوی، بعد از ظهر، به اهواز برگشتیم، طلبه دوم، بنده خدا خیلی به من اصرار کرد که بمانم و فردا در میهمانیش شرکت کنم، ولی واقعاً معذور بودم، یک مشکلی داشتم که آرام و قرار مرا برده بود و چند قرار از قبل برنامه ریزی شده، از جمله زیارت یکی از دوستان قدیمی که حدود یک ماه قبل از مکه برگشته بوده و سایر دوستان با برنامه قبلی، امشب را برای این کار، تعیین کرده بودند. به هر حال، هر طور بود و با وجود اینکه بنده پایه ماندن در جمع طلاب هستم، عذر خواهی کرده و به اهواز مراجعت نمودم، از میان برنامه ها، یک قرار مهمی بود که توسط طرف مقابل، لغو شد. و سایر برنامه ها، طبق قرار، انجام گرفت. یک سری عکس به قول بچه ها یهویی هم تو گروه واتساپ، منتشر شد، که چندتای آنها را اینجا میذارم.سید طیب موسویدعوتی شوشتر دعوتی شوشتردعوتی شوشتر دعوتی شوشتردعوتی شوشتر دعوتی شوشتر دعوتی شوشتر دعوتی شوشتر دعوتی شوشتر دعوتی شوشتر

۴ نظرات

  1. طلبه ها پولدارنااا
    اینا راحت ۲ تومنم جور کنن دیگه :دی

  2. همین بنده خدایی که عکس گرفته (کیفیت دوربینش معلومه ازین ۲۰۰-۳۰۰ نیس گوشیش)گوشی شو بده درراه خدا وکمک کنه با۱۰۰-۲۰۰ ما اون طفلک خوشحال میشه اما خداقهرش نمیاد!!!!ایناکه راحت میتونن پرداخت کنن بشینن ما ازین واون دزخواست پول کنیم…..بعدبگن اسلام واین حرفا.چمیدونم بازم امامن تا۷ کمکمو میکنم.هرچقدم کم باشه ازونی که فقط میاد متنو میخونه ومیگه طفلکی خدا کمکش کنه…ومیره …..بهتره بنظرم.

    • شما کمک کردید، اجرتون با خدا، اون بنده خدا، صاحب گوشی هم به سهم خودش کمک کرده، قرار نیست که افراد هر چی دستشون هست را بفروشن و بدن. اندک اندک جمع میشود و هر کسی به اندازه وسع خودش کمک میکند، اونی هم که فقط میگه طفلکی و زیر لب یه دعا براش میکنه، اجر و ثواب نزد خدا داره. همه چیز با پول و عمل نیست، همه باید برای موفقیت آمیز بودن عمل، دعا کنیم.
      مطمئن باشید خدای تبارک و تعالی خیری برای شما اراده نموده که مبلغی را کمک کردید، آدمهای پولداری به پستم خوردن که میتونستن کل مبلغ را بدن و براشون کاری نداشت، اما اگر و مگر و فلانی بگه و فلانی نامه بده، اوردن تو کار، تا اینکه فلانی خبر دار بشه و براشون مصلحتی هم داشته باشه، من قبول نکردم، اجر شمای ناشناس با پول کم، خیلی بیشتر از اون افراد هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *