روستای آبلشکر

دیروز باتفاق یکی از دوستان، راهی روستای آبلشکر شدیم، البته بنده با ماشین خودم، همراه خانواده و ایشان هم با ماشین خودش و خانواده، زحمت ناهار را هم ایشان کشیدند، امتحانات حوزه که تقریباً رو به اتمام بود و آخریشون، امروز برزگزار شد. امتحانات علی و خواهرش هم دیروز تموم شد، همه شرایط جمع بود که بعد از مدتها، به یک سفر یکی دو روزه، بریم. حوالی ساعت ۲ بعد از ظهر بود که به راه افتادیم، قرار شد، ناهار را در مسیر، توقف کنیم و بخوریم، تقریباً در ۴۰ کیلومتری اهواز، جاده هفتکل، توقف کردیم و ناهار خوردیم و کمی گفتگو و خوش و بخش، دوباره به راه افتادیم، از آنجا که من همیشه تو آدرس پیدا کردن مشکل داشتم و متأسفانه اداره راه و ترابری خوزستان هم با کمبود شدید تابلو مواجه هست، مسیر را اشتباهی رفتم و وارد شهر هفتکل شدم، روستای آبلشکر، بین هفتکل و باغملک واقع شده، اگر کسی از اهواز برود، باید نرسیده به هفتکل، مسیر خود را به سوی باغملک کج کند تا به جاده فرعی مربوط به روستا، برسد، خلاصه اشتباه بنده، خیلی هم بد نشد، تو هفتکل هم نون خریدیم و هم گاز زدیم، اما سبب تأخیر شد و بعد از اذان مغرب به روستا رسیدیم.
در باره آبلشکر:
اسم روستای آبلشکر، همیشه به گوشم میرسد، تعداد زیادی از دوستان و اهل محله ما، از اهالی اون روستا هستند و همیشه از روستاشون تعریف میکنن، بسیاری از روحانیون از رفقا و آشنایان نیز اهل اون روستا هستند، در حقیقت اون روستا، یک روستای عالم خیز هست و تاکنون صدها نفر از اهالی آنجا، طلبه شدن و چندین چهره علمی سرشناس نیز از اهالی آن سامان هستند، وجود روحانیون و تردد مداوم آنان به روستا، سبب ایجاد جو عمومی مذهبی در آن دیار شده است و آثار و برکات این فضلاء مشهود است. بنده اولین بار است که به آنجا میروم و در اولین برخوردی که امروز ظهر و در مسجد روستا، با بعضی از اهالی داشتم، این مطلب را به خوبی احساس کردم.
آقای محمد خلیلی پس از بازگشت از آسیابآبلشکر علی و زهراآبلشکر آقای محمد خلیلی (روستای آبله)آبلشکر خرابه های روستای متروکه آبله
آبلشکرآبلشکرآبلشکر استاد محمد خلیلی در حال افاضه و بیان مطالب پیچیده علمی. اطراف روستای آبله
آبلشکرببینید بچه را به کی سپردیم، قرار بود مواظبش باشه که از بالا نیفته 😀
آبلشکر

 

۵ نظرات

 1. سلام
  علی آقا طلبه شده؟
  قالب وبلاگ مبارک
  آبلشکر رو روی نقشه نشون بدید
  چندتا عکس از خودتون بگذارید
  با آقای میرسالاری رفتید؟

  • آقا سینا مهلت ندادید مطلب تمام بشه، شما اولین بازدید کننده هستید.
   اگر رفرش بفرمایید، توضیحاتی همراه با عکس، افزوده شده.
   علی طلبه شده.
   آقای میرسالاری اهل اونجا هستند اما با ایشان نرفتیم.
   با آقای محمد خلیلی رفتیم.
   متاسفانه کسی ازم عکس نگرفته، البته شاید تو موبایل بچه ها باشه، باید بپرسم.

 2. فکر نکنم اینقدری که من میام تو وبلاگ شما ، خودتون به وبلاگتون سر بزنید :دی

 3. سلام
  حاج آقا دستت درد نکنه از این همه تعریف، ولی لا اقل چند عکس هم از روستای آبلشکر میگرفتی.
  ضمنا مواضب باشید زهرا رو تو بقیه سفرها به فرد مطمئنی مثل علی نسپارید.
  🙂 🙂

 4. راست میگن
  چرا عکس از روستا نگذاشتید؟
  با روستای آقای سالاری آشنا بشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *