تعطیلی نوروز

خوب الحمدلله تعطیلی هم رو به اتمام است و فقط مونده روز نحس ۱۳ به در که اون هم بالاخره تموم میشه. البته حوزه پنجم تا دهم باز بوده و درسها با جدیت برگزار شد. اما باز هم انگار جدی جدی نبود و سایه سیاه تعطیلی که کل کشور را فرا گرفته ما را هم بی نصیب نکرده بود. تعطیلی نوروز ضربه مهلکی به دانش آموزان و دانش جویان هست، تا بیان دوباره به درس و کلاس عادت کنن سال تموم میشه و افت درسی تو ماه‌های بعد نوروز مشهوده. همون ۳ یا ۴ روز بسه دیگه. چه خبره از ۲۹ بلکه در اهواز از ۲۳ یا ۲۴ و یا حتی زودتر، کلاسها عملاً تعطیل میشن، تعطیلات تابستانی هم در اینجا از وایل خرداد شروع میشه. مدارس ابتدایی که نیمه اردیبهشت کارشون تموم میشه. پس کی بچه‌ها درس میخونن؟

همونطور که در پست اول پاییز گفته بودم از بهار و خصوصاً از تعطیلاتش خوشم نمیاد. تغییر ساعت هم میشه قوز بالا قوز تا نماز مغرب و عشا تموم میشه ساعت شده ۹:۳۰ تا بیای منزل و یه شام بخوری باید بخوابی تا صبح سرحال باشی. کلاً تو شش ماهه اول سال همه چیز به هم میخوره. ممکنه آقا سینا بگه شما که بهار ندارید و یه دفعه وارد گرمای طاقت فرسای تابستون میشید و به همین علت خوشت نمیاد، که البته بی تأثیر نیست اما توی قم و اصفهان که بودم هم همین احساس را داشتم. بویژه جلو رفتن ساعت که خیلی برنامه‌ها را میریزه به هم.

۲ نظرات

  1. سلام
    چه خوب که از من یادی شد در این پست !

  2. با تبریک سال نو حاجی شما چرا به تعطیلات مدارس و دانشگاه ها فقط گیر دادی ؟ این فرهنگیان زحمت کش حق دارن در تعطیلات توانایی خود را بالا ببرند با مطالعه اگه راست به بقیه گیر بده 😳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *