انتخابات عجیب

امروز روز انتخابات مجلس یازدهم بود، طرفای ظهر بود که رفتم برای رای دادن، رفتم همان مسجدی که امام جماعتش هستم، از قبل، دوستان بهم گفتن که برای رای دادن به اونجا نرم، علتش را هم شلوغی و بی نظمی میگفتن، علی رغم توصیه های عزیزان، رفتم و همونجا رای دادم، ده ها نفر درب مسجد تجمع کرده بودن، فکر کردم که مثلاً صف گرفتن و منتظر هستن تا نوبتشون بشه، در مسجد بسته بود، قبل از اینکه در بزنم باز کردن و رفتم تو، مجدد در را بستن، از دوستان پرسیدم که این چه جور انتخاباتی است؟ این تجمع مال چی هست؟ گفتن که رای، خرید و فروش میشه.!!! گفتم که نیروی انتظامی چه کار میکنه؟ مامور نیروی انتظامی مستقر در محل گفت: حاج آقا یکی دوتا نیستن. گفتم اطلاع بدید، تجمع اینجا غیر قانونیه، اگر میخوان رای بدن که بسم الله و الا وجهی نداره اینجا موندنشون.

بالاخره رای دادم و خارج شدم، بعد با خانواده گشتی تو شهر زدیم و تقریباً درب تمام شعب اخذ رای، چنین تجمعاتی بوده، بعضی جاها که تعداد به صدها نفر میرسید، خلاصه بازار خرید و فروش رای بسیار داغ بوده و خیلی از جوانها، از روستاهای اطراف، فقط به خاطر این قضیه میان تو شهر که رای بدن. کار یک کاندیدا هم نبوده و تقریباً همه کاندیداهای مطرح، چنین کاری میکنن، لابد تفاوت قیمت هم هست و فضای خرید و فروش رقابتی هست. 😀

یک دیدگاه

  1. پیشنهاد میکنم کارآفرین باشید. در این شهر بازار بورس سهام رای تشکیل داده و سهام رای مجلس، خبرگان، شورای شهر، ریاست جمهوری، شورای روستاهای تابعه، هیئت های ورزشی، هیئت امنای مساجد شهر و روستا، شورا و انجمن اولیا و مربیان مدارس، تشکلات دانشجویی، حتی مبصرین کلاس‌ها و … رو راه اندازی کنید و کسب درامد داشته باشید. در صورت فراگیر شدن این ایده، شهر رامهرمز می‌تواند افتخار پیشتاز بودن در کارآفرینی ملی را به نام خود ثبت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *