باتری ماشین

باتری ماشینچند روزی بود که اول صبح برای روشن شدن ماشین به یاری اعضای خانوده نیازمند بودم. بله قصه معروف خرابی باتری برای من هم اتفاق افتاد. البته فقط اختصاص به اول صبح نداشت و شانسی و بگیر نگیر پیدا کرده بود. یه بار روشن میشد و یه بار هم لنگ میموندم. دیگه چاره ای جز تعویض باتری نبود وقتی به دوستان کارشناس گفتم که این باتری بیش از ۳ سال برام کار کرده، همه تعجب میکردن و میگفتن این بدبخت را ول کن دیگه، عمرش تمومه، اما من هنوز به فکر استفاده بیشتر بودم، البته علتش هم این بود که دقیقاً نمیدونستم بیش از ۳ سال کار کرده یا بیش از ۲ سال. فرق معامله کم نبود، اختلاف تاریخ هم ناشی از فراموشی آخرین سفرمون به قم با ماشین بود، در آخرین سفر به قم باتری ماشین توسط بیماران مسکینی، سرقت شد و همونجا بود که این باتری را خریدم. اختلاف تاریخ فقط بین ۲ و ۳ نبود و در ابتدا پای ۴ هم در میان بود اما با بررسی قرائن و شواهد احتمال ۴ منتفی و اختلاف بر سر ۲ و ۳ باقی ماند.

وبلاگ شخصی یا دفترچه خاطرات، به قول یکی از منتقدین وبلاگم که نظرات زیادی در بسیاری از پستها نوشته، جای مناسبی هست تا این وقایع و اتفاقات ثبت بشه. البته اون موقع وبلاگی در کار نبود اما از ثبت بعضی خاطرات کشف شد که تاریخ خرید باتری دقیقاً تابستان ۸۸ بوده و در نتیجه مدت کارکرد باتری مرحوم بیش از ۳ سال بوده و واقعاً دیگه جا داشت عوض بشه. باتری ساخت ایران بود با توجه به کارکرد کم نظیرش تصمیم داشتم یکی دیگه مثلش بخرم اما متآسفانه هر جا رفتم از بد شدن کیفیت اون مارک گفتن که واقعاً جای تآسف داره که تولید کنندگان عوض بالا بردن کیفیت و ترغیب مشتری به استفاده از جنس ایرانی اینگونه عمل کرده و موجبات تضعیف تولید ملی را ایجاد میکنن. با مقایسه قیمتهای نسبتاً زیاد که پس از مسئله دلار اینگونه شده، به ناچار یک باتری خارجی گرفتم. گفتم این جریان را بنویسم تا دیگه اختلافی بر سر تاریخ خرید باتری ایجاد نشه. 😀

۵ نظرات

 1. ۳سال کار کردن که چیزی نیست
  یه استاد شیمی داشتیم که میگفت از باتری ماشینش اگه اشتباه نکنم بنابر احتیاط بیش از ۷-۸سال کار کشید
  شیمی اینجاها بدرد میخوره
  باتری رو چندبار با جوش شیرین میشست طوری که رو پیلهای سوختی جرمی نمونه بعد اب باتری میرخت و شارجش میکرد
  از روز اولش بهتر میشد

 2. دوستان همه بدونن حاجی منو میگه منتقد وبلاگ اما من هم به حاجی و هم وبلاگش علاقه دارم و تقریبا تمام پست ها شو خوندم اگه انتقادی هم هست برای بهتر شدت این وبلاگ زیباس

 3. سلام علیکم حاج اقا . قرار بود لینک وبلاگم رو تو ساتتون قرار بدید . اقا ماجد گفت باهاتون صحبت کرده. لطفا فراموش نکنین .
  در ضمن همینجا از فرصت استفاده میکنم و ادرس وبلاگم رو میذارم . لطفا سر بزنید .بد نمیگذره .
  مطالبتون رو هم خوندم . خیلی جالب بود . تشکر

 4. سلام علیکم حاج اقا . قرار بود لینک وبلاگم رو تو ساتتون قرار بدید . اقا ماجد گفت باهاتون صحبت کرده. لطفا فراموش نکنین .
  در ضمن همینجا از فرصت استفاده میکنم و ادرس وبلاگم رو میذارم anbia102.blogsky.com لطفا سر
  بزنید .بد نمیگذره .
  مطالبتون رو هم خوندم . خیلی جالب بود . تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *