رمز یک بار مصرف

من از جمله افرادی هستم که تا لحظه آخر در برابر رمز یک بار مصرف یا پویا مقاومت کردم، نه به خاطر مخالفت با امنیت و تکنولوژی و پیشرفت، بلکه برای همه معلومه که زیر ساختها هنوز آماده نیست و اصلاً این به تأخیر افتادنها مال همین عدم وجود زیر ساختهاست، امروز از کارتی که فقط با رمز پویا کار میکنه، قرار بود مبلغی منتقل کنم، اون هم زیر ۱۰۰ تومان که قرار شد نیازی به رمز پویا نداشته باشه، درخواست رمز پویا میدادم و تقریباً بیش از ۲۰ دقیقه بعد پیامکش به دستم میرسید. 😀 اون موقع که دیگه به درد نمیخورد و نامعتبر میشه.

خلاصه مسئولین خوبی داریم و برای پیشرفت مملکت خیلی تلاش میکنن، بدون اینکه ابزار و لوازم اولیه را فراهم کنن، ملت را مجبور میکنن برن دنبال دردسر، مثل قضیه کارت ملی مثلاً هوشمند، امکان صدور کارت ملی را ندارن و میلیونها نفر تو نوبت هستن، از در بانک که رد بشی بهت گیر میدن که کارت ملی هوشمند نداری و … آقا کاری به شما نداره و این کارها ربطی به بانک نداره، احراز هویتی بالاتر از اینکه صاحب حساب باشی تو بانک همه کارمندان و آبدارچی میشناسنت هم که نیست. میگن دیگه قانونه و بخشنامه است و … برو رسید ثبت نام بیار یا رسید انجام کارهای کارت ملی. کارت ملی هم قرار بود جایگزین کپی گرفتنها و بروکراسی اداری باشه، حالا مثلا رفتیم و انجام دادیم، خود دفتر پیشخوان دولت مثلاً الکترونیک گفت که دست کم یک سال دیگه یه سری بزنید شاید فرجی شده باشه. 😀

۱۰ نظر

 1. اووَه چه خبرته . عادته خودتو لوس کنی . وقتی خود تو مدیر بودی به بچه های اجازه نمی دادی برای خواسته هاشون هم حرف شون رو بزنن حالا مسئول مسئول می کنی . نفس بچه‌ها رو تو مسئولیتت خشکوندی. بعد از تحریم های جدید ترامپ ، کشور طرف قرارداد ایران که بدنه کارت ملی هوشمند رو می ساخت و به ایران می داد دیگه زد زیر تعهدش . تازه شم با همون رسید کارت ملی بدون هیچ حرفی کار مردم انجام میشه . تحریم بدست ترامپی امضا شد که اشبه الناس به جناب شماست آقای هردان خَلقا و خُلقا . اینکه جاروجنجال نداره . سنی از شما گذشته خجالت بکش. هرچند ترامپ قدردان این روحیه هیاهو امثال شمان آقای هردان و می تونی مثل سلبریتی ها البته در موضع مدیر حوزه علمیه رامهرمز ! برای خودت کسب و کاری راه بندازی. مرد باش و این نظرم رو پخش کن هرچی باشه با هم فامیلیم . من نفس خبیث تو بیدَم از اسمم پیدا نیست ؟

 2. اووَه چه خبرته . عادته خودتو لوس کنی . وقتی خود تو مدیر حوزه علمیه حصیرآباد بودی به بچه های اجازه نمی دادی برای خواسته هاشون هم حرف شون رو بزنن حالا مسئول مسئول می کنی . نفس بچه‌ها رو تو مسئولیتت خشکوندی آقای مسئول . بعد از تحریم های جدید ترامپ ، کشور طرف قرارداد ایران که بدنه کارت ملی هوشمند رو می ساخت و به ایران می داد دیگه زد زیر تعهدش . تازه شم با همون رسید کارت ملی بدون هیچ حرفی کار مردم انجام میشه . تحریم بدست ترامپی امضا شد که اشبه الناس به جناب شماست آقای هردان خَلقا و خُلقا . اینکه جاروجنجال نداره . سنی از شما گذشته خجالت بکش. هرچند ترامپ قدردان این روحیه هیاهوی امثال شمان آقای هردان و می تونی مثل سلبریتی ها البته در موضع مدیر جدید حوزه علمیه رامهرمز ! برای خودت کسب و کاری راه بندازی. مرد باش و این نظرم رو پخش کن هرچی باشه با هم فامیلیم . من نفس خبیث تو بیدَم از اسمم پیدا نیست ؟

 3. اووَه چه خبرته . عادته خودتو لوس کنی . وقتی خود تو مدیر حوزه علمیه حصیرآباد بودی به بچه های اجازه نمی دادی حتی برای خواسته های اولیه شون هم حرف شون رو بزنن حالا مسئول مسئول می کنی . نفس بچه‌ها رو تو مسئولیتت خشکوندی آقای مسئول . بعد از تحریم های جدید ترامپ ، کشور طرف قرارداد ایران که بدنه کارت ملی هوشمند رو می ساخت و به ایران می داد دیگه زد زیر تعهدش . تازه شم با همون رسید کارت ملی بدون هیچ حرفی کار مردم انجام میشه . تحریم بدست ترامپی امضا شد که اشبه الناس به جناب شماست آقای هردان خَلقا و خُلقا . اینکه جاروجنجال نداره . سنی از شما گذشته خجالت بکش. هرچند ترامپ قدردان این روحیه هیاهوی امثال شمان آقای هردان و می تونی مثل سلبریتی ها البته در موضع مدیر حوزه علمیه رامهرمز ! برای خودت کسب و کاری راه بندازی. مرد باش و این نظرم رو پخش کن هرچی باشه با هم فامیلیم . من نفس خبیث تو بیدَم از اسمم پیدا نیست ؟

 4. این اقا واقعا خود کذابه نه عبدالکذاب

 5. واقعا که خیلی هنرمندی آقای مدیر مسئول . به اسم کارمند بانک اومدی نظر نوشتی که باز هم زرنگ بودنتو ثابت کنی . کجایِ چیزی که نوشتم دروغه ؟ . برو حال کن واسه خودت هردان . خدائیش این از بیماری روحی شدیدت ناشی میشه . خدا رو شکر که سیدطیب موسوی بردش نهایتا در ابعاد حوزه علمیه امام صادق بود وگرنه اگر دستش در حد استان خوزستان باز بود و یه پستی بهت میداد ، الان پدر مردم رو از پس و پیش شون در آورده بودی و هرکس حرفی میزد بلافاصله با روش تهاجمی همیشگی که از بدو تولد انگار همرات بوده بدتر از امثال خودت که الان دور و برت زیادن همه رو مجبور به خفه شدن می کردی . هرچه فریاد هست باید بر سر همون سیدطیب موسوی فرود آورد که بدون اینکه فقه پایه ی یک حوزه رو گذرونده باشی با یه نامه به قم و پشتبندش با یه تلفن ، ۱۰ پایه برات تراشید . حالا بیا زیر پیامم از قول یه کارمند مرکز مدیریت حوزه علمیه قم ! بنویس که اینا همه کذبه . واقعا هرکس خلاف حرف تو نظری داشته باشه هرچند ۱۰۰ درصد درست باشه باز هم کذبه . خیالت راحت ، همه ی افراد و مصادیق کاذب رو روی هم بذاری به گرد پای شما نمی رسه جناب عبدالکذّاب هردان . این نظرم رو هم بزار فامیل جان

 6. من بعنوان یکی از طلاب مدرسه امام صادق اهواز در زمان مدیریت شیخ هردان با اینکه گاهی از رفتارهای سختگیرانه ایشون شدیدا ناراحت می‌شدم اما الحق و الانصاف باید از ایشون تشکر ویژه کنم برای اینکه واقعا سطح علمی و اخلاقی مدرسه رو در دوران تصدی مدیریت بسیار بالا برد.
  ضمنا بعنوان شاگرد ایشون در درس های فقه پایه ۴ و ۵ به علمیت ایشون صحه می گذارم و هرگونه تهمت غیر علمی بودن ایشون رو بشدت رد می‌کنم.

  لطفا با انصاف باشیم

  • انصاف؟ هرچند بعید میدونم کسی غیر از خود جناب هردان این آخرین پیام رو گذاشته باشه، اما خوب با این وجود، تو که به این حالت تهوع آور از واقعیت دوران مدیریت جناب هردان دفاع می کنی، چون لفظ انصاف رو به کار بردی منم منصفانه و کاملا مطابق با واقع جوابت رو میدم در عین حال که در عین تاسف، هیچ احترامی برات قائل نیستم. گیریم تو اونم به دلیل چاپلوسی یا ذلت و یا حتی جاسوسی ت برای شخص مدیر و مریدت یعنی همین جناب هردان به این درجه رضا رسیده بودی اما اکثریت باقی طلاب چطور؟ همون ها که برخلاف تو تن به ذلت ندادن و مورد کینه یک شخصی و طرد و توهین مدیرِ مطلوب تو واقع شدن. گذشته یک تلخ اون ها حساب نیست؟. خجالت بکش و برو بقیه ی عمرت آدم زندگی کن

 7. نیازی به ذکر صریح اسمت نبود چرا که تو و امثال تو به عنوان یک مشت کاسه لیس و خودشیرین که در اصل برای جلوه گری و کسب موقعیت ! چه دیروز جاسوس و غلام حلقه به گوش بودین و چه امروز با این قهرمان نمایی ها غلط بدتر از گذشته می کنید ، منفور بودید و حال بهم زن هستید و خواهید بود . آقای منفوری که اسم و نشان ” بدبختِ بدنام ” برازنده ترِ برات ، هردان از گرده ی شماها خودش رو بالاکشید و شد هردان . گناه شماها با جاسوس بازی ها و تملقات تهوع آور و ظاهر دروغین تشرع که به باطن پست و بی هویت تون می دادید ، بیشتر از خود هردان نباشه کمتر نیست . این نوشته ها نتیجه ی چشیدن طعم تلخ ظلم تو و همپاله های تو و اررابِ همه تونه . بی شعور و بی تربیت تویی که با هردان پرستی مثل زالو دنبال کسب موقعیت و اسم و رسم بودی که جز بی آبرویی چیزی برات نداشته و نخواهد داشت .

  • من کاری ندارم که چی شده…اما وقتی این حجم از نفرت و انزجار دیده میشه جز اینکه بزرگ ترین دشمنتون خودتون هستید حرفی ندارم که بزنم و با حمل این نفرت فقط به خودتون آسیب وارد میکنید بپذیرید همه ما انسانیم گاهی خیلی خوب و بی اشتباه هستیم و گاهی ممکنه کاری کنیم که حتی خودمون نمیپسندیم به هر حال هر اتفاقی که میفته بخشی از پازل زندگی رو کامل میکنه و هر آدمی با عملکرد درست یا غلطش حلقه زنجیری برای تکامل انسانِ و آدم عاقل درس میگیره و گذر میکنه…به اشتباهات خودتون نگاه کنید که بیرون ز تو نیست آنچه در دنیا هست در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی… و در آخر باید بگم هر مدیر یا مسئولی موظفه طبع قوانین عمل کنه نه طبق سلیقه شخصی شما اگر نمیتونی بپذیری در دنیای قانون مند امروز جایی نداری….

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

کد امنیتی *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.